Školné

Kolik: 600,- Kč / měsíc

Kdy: vždy do 15. dne v kalendářním měsíci

Kam: č. účtu: 6862860247/0100

Kdo: Platby se týkají všech dětí kromě předškoláků a dětí s odkladem školní docházky.

Zápis do MŠ

Přijímací řízení na školní rok 2018 - 2019

1. fáze - vydávání přihlášek

3. dubna - 1. května 2018

A) Elektronické vydání přihlášky

Na internetové adrese:
www.zapisdoms.brno.cz ve formátu pdf.

B) Vyzvednutí v mateřské škole

Na každé MŠ ve dnech stanovených ředitelkami jednotlivých škol (bude upřesněno) během výše uvedeného období.

C) Vyzvednutí na OŠMT

Na Odboru školství, mládeže a tělovýchovy Magistrátu města Brna, Dominikánské nám. 3, 1. patro, Mgr. Hanáková, dveře č. 104 nebo paní Hofbruckerová, dveře č. 103.

2. fáze - sběr přihlášek

2. a 3. května 2018

Sběr přihlášek probíhá v tomto termínu v době od 8.00 do 16.00 hodin na jednotlivých mateřských školách. Konkrétní hodiny v rámci tohoto období budou upřesněny.

3. fáze - přijímací řízení

od 9. května 2018

Od tohoto termínu můžete očekávat informaci o přijetí/nepřijetí Vašeho dítěte do MŠ.

Ředitelka MŠ Vás bude kontaktovat jedním z níže uvedených způsobů na základě údajů uvedených v přihlášce:

• telefonicky
  • prostřednictvím sms
  • e-mailem
  • doručením písemného rozhodnutí o přijetí/nepřijetí.

Důležité informace k vydávání přihlášek:

• Po vygenerování přihlášky získáte jedinečný číselný identifikátor, který zajistí anonymitu dítěte (v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů nebudou do systému osobní data ukládána).
  • Pokud si přihlášku vytisknete sami doma, nemusíte v této fázi MŠ kontaktovat.
  • Pokud nemáte přístup k internetu a chcete přihlášku získat na MŠ, sledujte aktuální informace na těch MŠ, kam chcete svoje dítě přihlásit.
  • Vyplňování přihlášky věnujte náležitou pozornost - dbejte na čitelnost, neopomeňte nechat potvrdit požadované údaje od dětského lékaře - očkování. (Netýká se dětí, které budou od 1. 9. 2018 plnit povinné předškolní vzdělávání.)
  • Pro získání přihlášky některým z výše uvedených způsobů musíte znát číslo pojištěnce (dítěte), které je uvedeno na kartičce jeho zdravotní pojišťovny.

Důležité informace ke sběru přihlášek:

• Informujte se na adrese: www.zapisdoms.brno.cz o počtech volných míst na MŠ - můžete pak lépe odhadnout šance na přijetí právě Vašeho dítěte.
  • Odpovědnému pracovníkovi MŠ předložte řádně vyplněnou přihlášku, rodný list dítěte, svůj občanský průkaz, doklad o trvalém pobytu dítěte (pokud se liší od trvalého pobytu zákonných zástupců).
  • Dítě můžete přihlásit do libovolného počtu MŠ. Do každé z nich se však musíte dostavit osobně z důvodu odevzdání přihlášky v papírové podobě.
  • Neúplně vyplněná přihláška, která nebude v termínu stanoveném ředitelkou školy doplněna, je důvodem k vyřazení dítěte z přijímacího řízení!

Důležité informace k přijímacímu řízení:

• Po celou dobu této fáze můžete na www.zapisdoms.brno.cz monitorovat průběh přijímacího řízení Vašeho dítěte. Sami takto můžete aktivně sledovat, zda se hranice neposunula tak, že Vaše dítě bude přijato.
  • Pro bližší informace ohledně přijímacího řízení věnujte prosím v těchto dnech pozornost Vašemu emailu, který jste mateřské škole poskytli ke komunikaci s Vámi.

Co dát dítěti s sebou do MŠ

• pevnou obuv (ne pantofle)
  • oblečení do třídy
  • náhradní oblečení včetně spodního prádla
  • oblečení na ven
  • pyžamko

Při výběru oblečení dbejte na aktuální počasí a roční období.

Dávejte dětem oblečení, které je pohodlné a může se ušpinit. Ideální je takové, které si dítě alespoň zčásti zvldáne obléknout samo, podporujete tím tako jeho samostatnost a sebevědomí.