Aktuality a sdělení rodičům

V posledním týdnu před Vánoci, tj. od 18. do 22. prosince, již nebude probíhat individuální logopedická péče, tudíž nenoste sešity do školky.

S dětmi si budeme užívat klidné vánoční atmosféry a logopedie bude probíhat spíše skupinovou formou. Vy občas sešity přes svátky vytáhněte a procvičujte, aby se pokroky u dětí nezastavily.

Podzim ve Sluníčkách

Během listopadu jsme se věnovali zvykům a tradicím, které se k němu vážou. Začali jsme Halloweenem a Dušičkami,  byli jsme se podívat na hřbitově a ve třídě jsme zapalovali svíčku za zemřelé.

Hráli jsme si na malíře - barevnými tušemi jsme vytvářeli velkoformátová zvířata. Je nám velkou ctí, že některé obrázky byly vybrány, aby zdobily prostory Pedagogicko psychologické poradny v Brně na ulici Kohoutova. Pro velký úspěch budeme ještě v budoucnu tyto obrazy tvořit, protože PPP má zájem o další.

Viděli jsme divadlo Mína a kouzelná babička, které se dětem líbilo; chodili jsme na procházky po Vinohradech a postupně jsme podzimní náladu vyměnili za vánoční těšení. Na samém konci listopadu proběhly již tradiční Adventní dílničky, které se kvůli vysoké nemocnosti dětí nesly v poklidné a přátelské atmosféře. Několik momentek a výrobků dětí naleznete na www.snehurka1.rajce.idnes.cz

Teď se už těšíme na Mikuláše, který do školky přijde ve čtvrtek 8.12. Děti vyrobily naše vlastní peklo, kam jsme umístili i čertíky - těm jsme zkoušeli přiznat naše prohřešky. Výsledek naleznete na nástěnce v šatně. Všechny děti se teď ale těší na Vánoce, jejichž atmosféra již začíná být ve školce cítit.

V pondělí 23.10. budeme slavit narozeniny Amy.

Začátek školního roku

První týdny nového školního roku se nesly ve znamení seznamování se s novými kamarády, prostředím školky a taky režimem naší třídy, zejména s individuální logopedickou péčí v pracovně. Také jsme oslavili první společné narozeniny.

Věnovali jsme se zejména cvičení jazyka a rtů v rámci skupinové i individuální práce, rozvíjeli grafomotoriku a jemnou motoriku. Povídali jsme si o tom, kdo jsme, jak se chovat k sobě navzájem a ve školce obecně a také o ovoci a o zelenině.

V úterý budeme slavit narozeniny Péti Lněničky.

Schůzka rodičů se bude konat ve čtvrtek 7.9.2016 ve 15:00 v naší třídě.