Aktuality a sdělení rodičům

V posledním týdnu před Vánoci, tj. od 18. do 22. prosince, již nebude probíhat individuální logopedická péče, tudíž nenoste sešity do školky.

S dětmi si budeme užívat klidné vánoční atmosféry a logopedie bude probíhat spíše skupinovou formou. Vy občas sešity přes svátky vytáhněte a procvičujte, aby se pokroky u dětí nezastavily.


Podzim ve Sluníčkách

Během listopadu jsme se věnovali zvykům a tradicím, které se k němu vážou. Začali jsme Halloweenem a Dušičkami,  byli jsme se podívat na hřbitově a ve třídě jsme zapalovali svíčku za zemřelé. 

Hráli jsme si na malíře - barevnými tušemi jsme vytvářeli velkoformátová zvířata. Je nám velkou ctí, že některé obrázky byly vybrány, aby zdobily prostory Pedagogicko psychologické poradny v Brně na ulici Kohoutova. Pro velký úspěch budeme ještě v budoucnu tyto obrazy tvořit, protože PPP má zájem o další.

Viděli jsme divadlo Mína a kouzelná babička, které se dětem líbilo; chodili jsme na procházky po Vinohradech a postupně jsme podzimní náladu vyměnili za vánoční těšení. Na samém konci listopadu proběhly již tradiční Adventní dílničky, které se kvůli vysoké nemocnosti dětí nesly v poklidné a přátelské atmosféře. Několik momentek a výrobků dětí naleznete na www.snehurka1.rajce.idnes.cz 

Teď se už těšíme na Mikuláše, který do školky přijde ve čtvrtek 8.12. Děti vyrobily naše vlastní peklo, kam jsme umístili i čertíky - těm jsme zkoušeli přiznat naše prohřešky. Výsledek naleznete na nástěnce v šatně. Všechny děti se teď ale těší na Vánoce, jejichž atmosféra již začíná být ve školce cítit.V pondělí 23.10. budeme slavit narozeniny Amy.


Začátek školního roku

První týdny nového školního roku se nesly ve znamení seznamování se s novými kamarády, prostředím školky a taky režimem naší třídy, zejména s individuální logopedickou péčí v pracovně. Také jsme oslavili první společné narozeniny.

Věnovali jsme se zejména cvičení jazyka a rtů v rámci skupinové i individuální práce, rozvíjeli grafomotoriku a jemnou motoriku. Povídali jsme si o tom, kdo jsme, jak se chovat k sobě navzájem a ve školce obecně a také o ovoci a o zelenině.


V úterý budeme slavit narozeniny Péti Lněničky. 


Schůzka rodičů se bude konat ve čtvrtek 7.9.2016 ve 15:00 v naší třídě.